ZE ŽIVOTA: Koncert LUCIE 2014

Je neděle 1.6.2014, Den dětí, 20:00. Většina obyvatel České republiky kouká v telce na Dobu ledovou, Doktory z počátků nebo jiný televizní pořad. Je zde ale jedno město, kde to dnes večer žije – Ostrava, přesněji ČEZ Aréna, kde právě začíná velmi očekávaný koncert tohoto roku. Koho? No přeci LUCIEEEEEEEEEE!!!WP_20140601_20_14_25_Pro

Tak dlouho jsme čekali, jestli se skupina Lucie dá opět dohromady, až jsme se dočkali. Poslední deska vyšla v roce 2004, a to záznam z koncertu Lucie v opeře. Následoval rozpad skupiny, žádné další desky ani koncerty, nic. Naděje na znovuzrození se objevila až v roce 2011, v prosinci 2012 proběhl soukromý koncert kdesi v Praze a nyní konečně plnotučné turné po naší matičce zemi.

Na koncert jsme se s našima tak těšili, že koupě lístků proběhla téměř ihned po zahájení předprodeje. Následovalo ono dlouhé 8 měsíční čekání, jež uteklo jako voda, a den D je tady. Již cestou bylo poznat, že hala bude opravdu narvaná až po střechu, jelikož proudy aut a davy lidí nebraly konce. Po úvodní tlačenici ještě před vchodem následoval pomalý pochod na plochu. Pár lidí se nechalo zmást  a stálo v (typické) frontě na dámské toalety. Mimochodem, dámy se s ničím nepáraly a vesele chodily i na kabinky pánských toalet, což některé, více či méně alkoholem zmožené jedince, dosti mátlo.

Naše lístky byly do prostoru hned před pódiem a vidět bylo nádherně. Zvuk vepředu byl trochu moc přebasovaný, ale celkově nebylo nač si stěžovat! Zážitek to byl dokonalý a každý fanoušek této skupiny si přišel na své. Hrály se více i méně známé pecky, novější i starší, a během písní neprobíhalo téměř žádné zbytečné povídání. Jedna hitovka střídala druhou, nebyl čas ani na odpočinek. Koncert trval asi 2 a čtvrt hodiny a David Koller během něj zhubl tak 4 kila. Samozřejmě vám kromě svých řádků přináším i video s několika skladbami. Jo, a ani jedno ze dvou loučení ve videu není to opravdu poslední, to již natočené nemám 😀 Koukejte ale rychle,je dosti možné, že mi video bude zakázáno,ačs tím budou mít díky desítkám mobilům asi trochu práce.

Máte-li dneska večer čas a rádi si poslechnete kvalitní muziku, upalujte do ČEZ Arény v Ostravě, protože Lucie má v Ostravě koncerty dva!

Zatím se mějte.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s